ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA   – to bezpłatna akcja edukacyjna,  która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Szkoły z różnych stron świata uczestniczą w tym wydarzeniu.

W roku szkolnym 2018/2019 po raz czwarty nasza szkoła wzięła aktywny udział w akcji.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami są uczniowie uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz dorosłych. Taka zamiana ról jest często bardziej stresująca dla…dorosłych. Dzieci natomiast są niezwykle zmotywowane pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora.

Wszystko odbywa się pod opieką nauczycieli matematyki, pani Aliny Smerdy i Małgorzaty Runiec,  które czuwa nad poprawnością przeprowadzanych egzaminów.

Wiele emocji wywołują egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne. Uczniowie-egzaminatorzy wychodzą na ulice. Towarzyszą im kolorowe transparenty. Patrol musi być widoczny!

Co roku akcja zdobywa coraz więcej zwolenników. W naszej szkole tylko w jednym roku około 700 osób zdobyło legitymację Ekspertów Tabliczki Mnożenia.

Galeria wrzesień 2018

        

 

Galeria wrzesień 2017